Manga
Kezdjük a mangával. Gondolom, hallottátok már a kifejezést. Szóval a japán képregényeket mangának hívjuk. Nagyjából hasonlítanak a nyugati képregényekre. Amiben eltérnek az a szereplők kidolgozása, a történetük, és a hangulatuk, valamint jobbról balra kell őket olvasni. A japán képregényekben nagyobb hangsúly van az érzelmeken. Ezt több módon is próbálják kifejezni:
a nagy szemek...szokták mondani, hogy a szem a lélek tükre..a fejhez képest az aránytalanul nagy szemek sokkal több érzelmet képesek tükrözni, mint akármilyen más képregényben
a fejen megjelenő izzadtságcsepp: általában kínos helyzetet kívánnak kifejezni velük a rajzolók
Kicsi kereszt a fejen: Általában ingerültséget fejez ki Persze még nagyon sok ilyen kis "jelölés van" de talán ezek a leglényegesebbek.
A mangát mangarajzolok készítik..Elég logikusnak tűnik. Általában kézzel, de már némelyiket manapság számítógéppel is rajzolják. Általában többen dolgoznak egy manga elkészítésén.
Az anime
Az anime szó angol eredetű(animált, vagy vagyvalami ilyesmi). Szóval az anime nem más, mint manga mozgóképben, és színesben.
Nagyon sok, és jó anime létezik. Ilyen, pl. az Inuyasha is. Bővebben az Inuyasha-Anime alatt.
Inuyasha A kutyafülű félszellem és társai kutatnak a Négy Lélek Ékkövének szétszóródott darabjai után.
|
|
A történet:
A történet a zűrös, háborús időket élő középkori Japánban játszódik, amikor a szellemek (pontosabban démonok) még emberek közt éltek. A középpontban a Shikon no Tama, vagyis a Négy Lélek Szent ékköve áll, mely birtokosát rendkívül nagy hatalommal képes felruházni, ezért a legtöbb démon és hataloméhes ember is igyekszik megkaparintani magának. Így volt ezzel Inuyasha is, aki csupán félig volt szellem. Végül az ékkő őrzője, Kikyou papnő egy fához szegezte szent nyílvesszőinek egyikével, aminek következtében Inuyasha mély álomba merült. A papnő azon a napon halálos sebet szerzett és úgy rendelkezett, az ékkövet holttestével együtt hamvasszák el, hogy ne juthasson a démonok kezébe. A Shikon no Tama eltűnt...
50 évvel később egy furcsa lány tűnik fel a középkori Japánban, a neve Kagome. Ő valójában a modern Tokió városából származik és egy baleset folytán került vissza a Csontok Kútján át az 500 évvel ezelőtti távolkeleti országba. Hamarosan kiderül, hogy Kagome Kikyou reinkarnációja, ezt nem csupán hasonló kinézetük támasztja alá, hanem az is, hogy testében volt a Négy Lélek ékköve. A kalandok itt kezdődnek, hiszen az ékkő ismét megjelent, a hataloméhes lények közt pedig természetesen futőtűzként terjed hír. Balszerencséjére Kagome széttöri az ékkövet, ami milliónyi darabra esik szét, miközben egy démontól próbálja visszaszerezni, immár Inuyasha segítségével, akit felébresztett mély álmából. A történet tehát itt kezdődik el csak igazán, és ahogy haladunk előre a váratlan fordulatokban gazdag, eseménydús cselekményben, rengeteg rég elfeledett titokra is fény derül, és a sokszínű, egyedi karakterek csak még változatosabbá teszik ezt. Hamarosan Naraku is feltűnik, egy ravasz démon, akiről később kiderül, milyen nagy szerepe volt Kikyou halálában és Inuyasha "fához-szegezésében". Nemsokára már ő lesz az ékkődarabok keresése közben bővülő kis csapat legfőbb ellensége. Tehát megindul az ékkőszilánk-vadászat és a harc Naraku ellen.
A romantika kedvelői se búslakodjanak és azok se, akik szeretik a humort, hiszen ebben minden megtalálható, Rumiko Takahashi (az alkotó) megfűszerezte sokféle műfajjal ezt a történetet! Izgalmas, eseménydús, humoros, váratlan fordulatokkal és igazi egyéniséggel teli, ravasz tervekkel és magával ragadó történettel. Hát kell ennél több? | |